England vs Pakistan 1st Test

De 1e test tussen Engeland en Pakistan is de eerste van een tweeluik testwedstrijden tussen de twee landen, die van 1 tot 5 juli 2023 in Lord's, Londen, wordt gespeeld.

Engeland won de toss en koos ervoor om te slaan. Pakistan sloeg als eerste toe toen Mohammad Rizwan lbw uit was voor 10, maar Engeland herstelde zich goed door Zak Crawley (56) en Ollie Pope (60) in de 1e innings voor 154 runs uit te laten.

Pakistan maakte een sterke start in hun 1e innings, aangevoerd door Imam-ul-Haq (70) en Abdullah Shafique (63). Maar Engeland vocht terug en nam binnen drie overs drie wickets, waaronder dat van beide openers. Pakistan eindigde de dag op 332/7, met Mohammad Nawaz (29*) en Zahid Mahmood (10*) aan de plooi.

Op de tweede dag sloeg Engeland Pakistan voor 368 all out, waardoor ze een voorsprong van 16 runs namen. Jack Leach was de beste bowler voor Engeland, met 4-98.

In hun 2e innings bouwde Engeland gestaag een voorsprong op, aangevoerd door een eeuw van Joe Root (115) en een half eeuw van Ben Stokes (75). Pakistan vocht terug en nam binnen drie overs drie wickets, waaronder dat van beide openers. Pakistan eindigde de dag op 332/7, met Mohammad Nawaz (29*) en Zahid Mahmood (10*) aan de plooi.

Op de derde dag sloeg Engeland Pakistan voor 368 all out, waardoor ze een voorsprong van 16 runs namen. Jack Leach was de beste bowler voor Engeland, met 4-98.

In hun 2e innings bouwde Engeland gestaag een voorsprong op, aangevoerd door een eeuw van Joe Root (115) en een half eeuw van Ben Stokes (75). Pakistan vocht terug en nam uiteindelijk wickets in een poging de wedstrijd te redden. Abdullah Shafique scoorde een waardevolle 45, maar Engeland zegevierde uiteindelijk met 74 runs.