Het Biatlontoernooi "Le Grand Bornand" is een jaarlijks evenement dat wordt gehouden in het gelijknamige Franse dorpje Le Grand Bornand. Het toernooi is onderdeel van de wereldbeker biatlon en trekt elk jaar duizenden toeschouwers.
Biatlon is een combinatie van langlaufen en schieten. De atleten leggen een aantal rondes af op de langlaufski's en moeten tijdens de race een aantal keer stilstaan om op tien doelen te schieten. Voor elk gemist schot krijgen de atleten een straftijd.
Het toernooi in Le Grand Bornand bestaat uit verschillende onderdelen, waaronder individuele races, sprintraces en estafettes. De atleten strijden om de overwinning en belangrijke wereldbekerpunten.
Het evenement wordt gehouden in een prachtige omgeving, met de besneeuwde bergen van de Alpen op de achtergrond. Het toernooi is een geweldige gelegenheid om de wereldtop van het biatlon in actie te zien en te genieten van de unieke sfeer van dit wintersport evenement.