Soelden

**Sölden: Het hoogtepunt van de wereldbeker alpineskiën**

Op de voet van de machtige Rettenbachgletsjer, omgeven door een adembenemend bergpanorama, vindt jaarlijks het wereldbeker alpineskiën in Sölden plaats. Dit evenement markeert de feestelijke start van het nieuwe skiseizoen en trekt skiërs en wintersportfanaten van over de hele wereld.

**Een uitdagende piste voor de besten der besten**

De Ötztal-helling is een veeleisende piste die de grenzen van zelfs de meest ervaren skiërs test. Met een lengte van 1,5 kilometer, een hoogteverschil van 625 meter en een gemiddelde hellingsgraad van 61% is het een parcours dat alleen door de absolute topatleten kan worden overwonnen.

**Spannende wedstrijden en een feestelijke sfeer**

Tijdens het weekend strijden de beste alpineskiërs ter wereld in de disciplines reuzenslalom en slalom om de overwinning. Naast de sportieve spanning zorgen livemuziek, culinaire hoogstandjes en een feestelijke sfeer voor een onvergetelijke ervaring.

**Een onvergetelijke belevenis in het hart van de Alpen**

Sölden biedt niet alleen een topsportevenement, maar ook een compleet wintersportervaring. Naast skiën en snowboarden kunnen bezoekers genieten van winterwandelingen, langlaufen en sneeuwschoenwandelen. De gezellige après-ski bars en restaurants zorgen voor een perfecte afsluiting van een onvergetelijke dag op de piste.

**Praktische informatie**

* Datum: Eind oktober / begin november
* Locatie: Sölden, Oostenrijk
* Tickets: Te koop via de officiële website
* Accommodatie: Een verscheidenheid aan hotels en appartementen is beschikbaar in Sölden en de omgeving